En Köklü En Modern Merkezi

Ağrısız - Acısız Kalıcı Olarak Genital Siğillerinizden Kurtulun

Op. Dr. Emre Uysal Farkıyla Genital Siğil Tedavisi

7/24 Çekinmeden Arayabilirsiniz

Tüm Sorularınız - Merak Ettikleriniz - Randevu Talepleriniz İçin 7/24 Çekinmeden Bizi Arayabilirsiniz

Online Soru Sor

İsterseniz Aşağıdaki Butona Tıklayarak Açılan Formu Doldurabilir Bize Tüm Sorularınızı Online Olarak Sorabilirsiniz

Online Fiyat Sor

İsterseniz Aşağıdaki Butona Tıklayarak Açılan Formu Doldurabilir İşlem Hakkında Fiyat Bilgisini Online Olarak Alabilirsiniz

Ultrason Eşliğinde En Köklü Kadın Doğum Merkezinde

Lazer İle Siğil (Kondilom) Tedavisi 

HPV (human papilloma virus) kaynaklı genital bölgedeki siğiller mutlaka tedavi edilmelidir. 

Kısa sürede genital bölgeye yayılan ve cinsel partnere bulaşabilen siğiller erken dönemde önlem alınması gereken lezyonlardır. 

Küçük boyutlarda ve az sayıdaki lezyonlar kolaylıkla ve lokal anestezi ile  tedavi edilebilmektedir. 

Ancak yaygın olan siğiilerde genel anestezi yada cerrahi tedaviler gerekmektedir. 

Lazer ile siğil tedavisi kısa sürede ofis koşullarında yapılabilmektedir. 

Ayrıca lazer ile yapılan tedavilerde iz kalma ve renk değişiklikleri oldukça azdır. 

İşlem sonrası uygun krem kullanımı ile yara iyileşmesi kısa sürede tamamlanmaktadır.  

 

Genital Siğil Nedir?

Human Herpes Virus, kadın ve erkeklerde genital bölgede yerleşimli olan ve bulunduğu yere göre isim alan, en sık bilinen etmeni HPV 6 ve 11 olan bir çeşit patojendir. Yaptığı hastalık condyloma akimulatum olarak adlandırılır. Kadınlarda vulva çevresi, makat, kasık etrafı, rahim ağzında; erkeklerde testis, skrotum, kasık çevresi, makatta görülür. Kahverengi, kırmızı renkte et benlerine benzeyen kabarıklıklar, bazen gözle görülmeyecek derecede küçük kızarık deri lezyonları olarak enfekte ettiği bölgeye yerleşir. Hastalar gözle görülmediği evrelerde bu virüsleri fark etmeyerek erken tedavi konusunda aksiyon alamayabilirler. Genital siğil nedeni olan bir başka virüs ise poxvirüs olarak bilinen çiçek virüsüdür. Çiçek virüsü nadiren genital alana yerleşir ve tedaviye kısa sürede cevap verir. Ancak HPV kaynaklı genital siğiller daha ciddi olan klinik tablolar gösterir. HPV nedenli siğillerde tam olarak iyileşme beklenmese de tedavi yapılıp siğil ataklarının kontrol altına alınması hedeflenir. Genital siğiller cinsel yolla ya da siğilleri olan bir hastanın genital bölgesine dokunulması sonucu deri temasıyla bulaşır.

Merkezimiz En Köklü En Büyük En Modern Merkezdir.Bizi  7/24 Arayabilir İsterseniz Online Olarak Bilgi Alabilirsiniz

Tüm İşlemler İçin Ücretsiz Ön Görüşme Yapabilir Ve Muayene Olabilirsiniz

Bizi Çekinmeden 7/24 Arayabilirsiniz

Sağlığınız ve Mutluluğunuz Bizim İçin Önemli !

Merkezimiz Son Teknoloji Cihazlarla En Modern Yöntemlerle Hizmet Vermektedir.En Büyük En Köklü Kadın Doğum Merkezidir

Ücretsiz
Görüşme

Bilgi
Gizliliği

En Uygun
Fiyat

En İyi
Yöntem

Ağrısız
Acısız

En Modern
Klinik

30 Yıllık Deneyim
Deneyim

Steril &
Güvenilir

Genital Siğil Belirtileri Nelerdir?

Virüs enfeksiyonlarının belirtilerinde, oluşma nedenlerinde, tedavisinde ve hastalığın tüm basamaklarında bireylerin bağışıklık sistemlerindeki farklılık önemli rol oynar. Bazı bireylerde siğiller sadece kızarık ve hafif kabartılı deri lezyonları olarak belirti gösterir. Bu nedenle bir sağlık kuruluşuna başvurmak ve tedavide hemen harekete geçmek konusunda gecikme olabilir. Bazı vakalarda da kabarık, karnabahar tipinde, kahverengi ya da deri renginden daha açık renkte siğiller oluşabilir. Genelde iki durumda da ağrı ve acı eşlik etmez. Bu durum da yine genital siğilden şüphelenmek ve hemen tedavi almak konusunda kişiyi alıkoyabilir. Siğiller genital bölgenin yanı sıra ağız ve dudaklarda, yutakta, el ve ayaklarda, kasıkta, karın bölgesinde de görülür. Hastalığın cinsel yolla bulaşması nedeniyle genital organlar ilk lezyon görülen yerlerdir. Ayrıca siğil enfeksiyonu olan birey ile yapılan oral ilişki nedeniyle ağız çevresinde, anal ilişki nedeniyle makat çevresinde, diğer cilt teması nedeniyle de uzuvlarda görülmesi olasıdır. Genital siğiller belirti vermeden ilerlediği gibi belirti vererek ve sayıca çoğalarak da ilerleyebilir. Kadınlarda özellikle vajen çevresinde oluşan genital siğiller, vajinanın gerilmesi ile kanamaya neden olabilir. Özellikle genital siğili olan ve hamile kadınlarda bebeğe rahim ağzından bulaşan virüsler, bebeğin boğazında siğil oluşmasına neden olup bebekte solunum zorluğu oluşturabilir. Yani annede ortaya çıkan HPV enfeksiyonu bebeğe de prenatal dönemde geçebilir. HPV enfeksiyonu olan bir bireyle temas sonrası 2-6 ay arasında süren kuluçka dönemi sonrası enfeksiyon gelişir. Ancak bazı temaslar sonrasında enfeksiyon hiç gelişmeyebilir.

Genital Siğil Nasıl Teşhis Edilir?

Genital siğillerin belirtilerinin ciddiyet tablosu kişiden kişiye değiştiği için doğru tanı ve tedavi oldukça önemlidir. Çünkü erken yaşta görülen genital siğiller, tedavi edilmediği durumlarda kanserleşebilir. Kadınlarda rahim ağzı kanseri, erkeklerde penis kanseri gibi özel bölge karsinomlarına dönüşebileceği gibi her iki cinsiyette de oral alanda, boğaz çevresinde de kanser dokular oluşabilir. Genital siğil tanısı birkaç farklı yöntemle yapılır:

 • Spekulum ile yapılan vajen muayenesi
 • Pap smear testi yardımıyla sürüntü alınması
 • Kolposkopi ile siğillerin direkt görüntülenmesi
 • Biyopsi ve kan testi

Ayırıcı tanı ile yapılan testler ve tetkikler sonucunda genital siğil teşhisi alan hastalar enfeksiyonun durumuna ve vücuttaki virüs yüküne göre tedavi alır.

Genital Siğil Nasıl Tedavi Edilir?

Genital siğil nedeni olan HPV tedavisinde, tamamen iyileşmeden bahsetmek yerine ciltteki lezyonları tamamen temizlemekten söz edilir. Çünkü belirtileri ve şikayetleri giderici tedavi uygulansa da virüs vücutta bulunduğu sürece siğiller tekrarlayabilir. Hastanın siğil ataklarını azaltmanın ve tamamen durdurmanın hedeflendiği tedavi yöntemleri çeşitlidir:

 • Kriyoterapi ile dondurma
 • Koter ya da lazer ışınları ile lezyonları yakma
 • Cerrahi işlem ile büyüklüğü artan lezyonları kesi yoluyla alma
 • Bağışıklık sistemini modüle eden kremler ile siğillere dermatolojik tedavi uygulama
 • Radyofrekans ile yakma işlemine benzer yöntemle lezyonları yok etme

Tedavi sonrası siğillerin olduğu alanın iyileşmesi için temastan ve cinsel ilişkiden bir süre kaçınmak tavsiye edilir. Ayrıca tedavide bağışıklık sistemini düzenleyen ve güçlendiren ilaçlarla hastanın vücut fonksiyon değerlerini normal aralıkta tutmak amaçlanır. Kişisel hijyene, beslenmeye, birden fazla partnerle yapılan korunmasız ilişkiden kaçınmaya dikkat edilmesi hastaya önerilir. Hasta tedavi sonrası doktor tavsiyelerine uyduğu sürece etkin bir iyileşme süreci gözlenir.

Tüm İşlemler İçin Ücretsiz Ön Görüşme Yapabilir Ve Muayene Olabilirsiniz

Bizi Çekinmeden 7/24 Arayabilirsiniz

7/24 Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Aklınıza takılan, merak ettiklerinizi 7 gün 24 saat iletişin numaramızdan veya websitemizde bulunan doktora sor bölümünden online olarak sorabilirsiniz. İşlem için herhangi bir bilginizi vermenize gerek yoktur.Bilgilerinizi paylaşmadan randevu alabilir, sorularınızı sorabilir, işlem olabilirsiniz.

Dilerseniz işlem öncesinde merkezimizi ziyaret edebilir ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME ile merak ettiğiniz tüm soruları doktorumuza sorabilirsiniz.

Durumun hassasiyetini biliyor,bu nedenle süreç boyunca ve sonrasında profesyonel destek veriyoruz

%100 Hasta Memnuniyeti İle Son Teknoloji

En Modern En Teknolojik Merkez - 30 Yıllık Tecrübe Ve Deneyim

Sağlığınız açısından işlemi yaptıracağınız merkezin steril ve güvenilir olması gerekmektedir. Merkezimizi işlemlerimiz öncesinde ziyaret edebilir nerede yaptıracağınız görebilirsiniz. Merkezimiz en modern ve en büyük merkezdir.Tüm semtlerden kolayca ulaşabileceğiniz en merkezi noktadadır.Ulaşım kanallarından istediğiniz ile bize kolayca ulaşabilirsiniz. 

Herhangi bir bilginizi vermeden randevu alabilir , tüm sorularınızı sorabilir , işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.İşlem öncesinde ve sonrasında 0 532 775 76 16 iletişim numaramızdan tüm sorularınızı ya da randevu isteklerinizi bize iletebilirsiniz:

dp_Icon

Tüm Sorularınız & Randevu Talepleriniz İçin 7/24 Hiç Çekinmeden Bizi Arayabilirsiniz

Tüm sorularınızı aşağıdaki formu doldurarak sorabilirsiniz. En kısa sürede cevaplandırılacaktır

Adınız Soyadınız Mail Telefon Mesajınız

İletişim

İsterseniz Wen Sitemiz Üzerinden Online Olarak İsterseniz İletişim Numaralarımızdan Bize 7/24 Ulaşabilirsiniz

En Güvenilir Ve En Modern Teknolojik Köklü Klinik

Op. Dr. Emre Uysal Kadın Hastalıkları - Genital Estetik - Tüp Bebek Uzmanı

Op. Dr. Emre Uysal, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 2006 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak 2011 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Kadın Sağlığı ve Genital Estetik Alanında Uzman ve Deneyimlidir.

Mesleki çalışmalarına Özel Muayenehanesi’nde devam etmektedir.

 1. Kürtaj
 2. Kızlık Zarı Dikimi
 3.  Tüm Genital Estetik Operasyonarı
 4. Vajinismus Tedavisi
 5. Tüp Bebek Tedavisi
 6. Dört Boyutlu Ultrason
 7. Genital Siğil Tedavisi
 8. İdrar Kaçırma Tedavisi
 9. Gebeliğe Hazırlık, Gebelik Ve Riskli Gebelik Takibi
 10. Vajinal doğum ve sezaryen
 11. Rahim hastalıkları
 12. Yumurtalık hastalıkları
 13. Rahim ağzı hastalıkları
 14. Adet düzensizlikleri
 15. Vajinal akıntılar
 16. Ultrasonografi
 17. Doğum kontrol yöntemleri
 18. Aşılama, tüp bebek
 19. Dış gebelik

Sizden Gelenler